КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Ірпінська міська організація
Меню сайту

Форма входу


Календар
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 18.02.2018, 12:04

Головна » 2012 » Квітень » 10 » СПО профспілок проаналізував стан виконання доручень Прем'єра
09:25
СПО профспілок проаналізував стан виконання доручень Прем'єра

9 квітня ц.р. відбулося засідання Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок і профоб’єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні.
Головував під час засідання керівник СПО профспілок, Голова ФПУ Ю.М.Кулик. У роботі взяли участь перший заступник керівника СПО профспілок, заступник Голови ФПУ Осовий Г.В., заступник керівника СПО профспілок, керівник Робочої групи з контролю за виконанням Генеральної угоди, заступник Голови ФПУ Кондрюк С.М., заступник керівника СПО профспілок, голова Профспілки Національної академії наук України Широков А.І., керівник Секретаріату СПО Колосюк Г.В., фахівці апарату ФПУ та ін.
Першим питанням порядку денного була заслухана інформація про реагування Кабінету Міністрів України на звернення профспілок за результатами зустрічі профактиву з Прем’єр-міністром України М.Я.Азаровим 27 січня 2012 року.
У інформації зазначалося,що під час зазначеної зустрічі СПО профспілок, ФПУ та окремими профспілками Прем‘єр-міністру України було передано 177 пропозицій щодо вирішення проблемних питань загальнодержавного, галузевого та регіонального значення (листи від 27.01.2012 № 04-22/58-СПО та ФПУ від 27.01.2012 № 03/01-15/140, від 01.02.2012 № 02/01-15/167).
Більшість з них вже розглянуто безпосередньо Прем‘єр-міністром України М.Я.Азаровим та надано відповідні доручення міністрам та керівникам інших центральних органів виконавчої влади щодо розгляду пропозицій профспілок, вжиття заходів по їх реалізації та у разі необхідності внесення на розгляд Уряду узгоджених проектів рішень (доручення № 4169/1/1-12, № 4349/1/1-12 від 01.02.2012).
Координацію цієї роботи покладено на Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С.Л.Тігіпка.
Протягом лютого ц.р. СПО профспілок та Федерація отримали відповіді від більшості центральних органів виконавчої влади, яким були надані доручення. Їх аналіз показав на формальний підхід у ряді випадків до розгляду порушених профспілками пропозицій або немотивоване їх відхилення.
Враховуючи такий стан розгляду, за ініціативою керівника СПО профспілок, Голови ФПУ Ю.М.Кулика 3 березня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С.Л.Тігіпка було проведено нараду з керівниками центральних органів виконавчої влади-виконавцями доручень. За її підсумками доручено провести у березні ц.р. зустрічі із галузевими профспілками-авторами звернень з метою пошуку можливих шляхів вирішення проблем (доручення № 9682/1/1-12 від 05.03.2012).
Станом на початок квітня ц.р. такі зустрічі відбулися в міністерствах: освіти, охорони здоров’я, фінансів, культури, енергетики та вугільної промисловості, аграрної політики та продовольства, соцполітики, інфраструктури, екології та низці державних агентств.
За інформацією членів СПО в ході зустрічей:
- деякі питання було знято з подальшого розгляду у зв’язку із втратою їх актуальності чи отримання вичерпної інформації і профспілки не наполягали на подальшому розгляді;
- по 7 пропозиціях досягнуто позитивних результатів. Зокрема, Кабінетом Міністрів України підтримано спільну пропозицію Мінприроди та Профспілки працівників геології, геодезії та картографії України щодо збільшення обсягів фінансування геологорозвідувальних робіт шляхом внесення змін до Держбюджету на 2012 рік; НКРЕ підтримано пропозицію ФПУ щодо збільшення граничних об’ємів електроенергії, що відпускаються населенню за соціальними тарифами. Відповідне рішення в даний час опрацьовується.
Частина пропозицій профспілок знайшла своє вирішення в Заходах щодо реалізації завдань соціальної політики на 2012 рік, затверджених розпорядженням КМУ від 28.03.2012, та в Основних напрямах бюджетної політики на 2013 рік, які внесено Урядом на розгляд Верховної Ради України 05.04.2012.
Пропозиції профспілок виробничої сфери будуть розглянуті ближчим часом за участю новопризначеного Міністра економіки і торгівлі П.О.Порошенка. Ведеться робота щодо їх врахування при складанні Програми економічного і соціального розвитку на 2013 рік;
- 17 пропозицій – в стадії завершення шляхом підготовки проектів змін до актів законодавства або проектів рішень Уряду (реєстр додається);
- по 94 пропозиціях або 53% від загальної кількості продовжується робота в рамках спільно створених робочих груп для більш детального опрацювання внесених профспілками пропозицій. Це насамперед стосується Міністерства фінансів та Мінсоцполітики, на виконанні у яких знаходиться найбільше пропозицій.
Частину пропозицій не підтримано міністерствами, так як їх реалізація вимагає значних додаткових витрат з бюджету. Наприклад: для встановлення тарифної ставки працівника першого розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати у поточному році потребуватиме додатково 60 млрд.грн., а у разі введення оновленого прожиткового мінімуму, який враховуватиме податок з доходів фізичних осіб та так звану «сімейну складову», - додатково в сумі понад 174 млрд.грн. На забезпечення гарантій, визначених Законом України «Про державну службу», - до 30 млрд.грн., підвищення стипендій до прожиткового мінімуму – понад 6 млрд.грн. Оподаткування трудових доходів громадян за ставками не вищими ніж оподаткування доходів від нетрудової діяльності призведе до втрат доходів бюджету близько 40 млрд.грн. Встановлення неподаткового мінімуму доходів працівників на рівні прожиткового мінімуму тягне за собою втрати бюджету понад 22 млрд.грн. тощо.
Пропозиції Профспілки працівників охорони здоров’я, освіти і науки щодо забезпечення фінансування на рівні 10% ВНП потребуватиме додатково на охорону здоров’я - 118,4 млрд.грн., на освіту і науку – понад 100 млрд. грн.
Не підтримані пропозиції окремих профспілок з питань спрощення процедури відведення земель, зменшення орендної плати за землю нижче рівня, визначеного Податковим кодексом України для суб’єктів господарювання, хоча згідно з протоколом зустрічі в Мінагрополітики та продовольства від 12.03.2012 Держземагенство готове до продовження діалогу для вивчення можливості врегулювання цих питань на законодавчому рівні. Аналогічні ситуації щодо продовження опрацювання пропозицій профспілок спостерігаються і по інших міністерствах.
Вирішено, що з урахуванням обговорення даної інформації на засіданні СПО профспілок керівник СПО поінформує Прем’єр-міністра України про стан реалізації звернень профспілок з пропозицією дати доручення міністерствам завершити до середини травня ц.р. опрацювання проектів рішень, погоджених з профспілками, та подати їх на розгляд Уряду.
У ході засідання також розглянуто інші питання, зокрема, про хід виконання Генеральної угоди на 2010-2012 роки за станом на 1 січня 2012 року, про кандидатуру координатора від сторони профспілок до складу тристоронньої робочої групи з опрацювання Плану заходів щодо реформування формату ведення колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк, про затвердження Плану основних заходів СПО профспілок на 2012 рік, інформація про консультації сторін соціального діалогу щодо окремих норм проекту Трудового кодексу та ін.
Із зазначених питань ухвалено відповідні рішення.
 
Медіа-центр ФПУ
Переглядів: 325 | Додав: adminirp | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2018
Конструктор сайтів - uCoz