КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Ірпінська міська організація
Меню сайту

Block title
Block content

Форма входу


Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 22.09.2017, 09:18

Головна » 2012 » Жовтень » 26 » Оплата педагогічної роботи методиста районного методкабінету
14:56
Оплата педагогічної роботи методиста районного методкабінету
Як оплачується педагогічна робота методиста районного методичного центру, виконувана в загальноосвітньому навчальному закладі на умовах сумісництва?
      Відповідно до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників», посада методиста належить до педагогічних працівників.
      Оплата праці працівників освіти, у тому числі педагогічних, провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102. Пунктом 68 цієї Інструкції встановлено, що місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в т. ч. педучилищ (крім вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів) визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.
      Тому оплата праці методиста за виконання ним такого виду педагогічної роботи як навчальне навантаження в загальноосвітньому навчальному закладі на умовах сумісництва, здійснюється в порядку, встановленому п. 68 Інструкції, тобто за тарифікацією.
     При цьому виконання навчального навантаження в загальноосвітньому навчальному закладі має здійснюватися поза межами основного робочого часу відповідно до графіку роботи за основним місцем роботи та розкладу уроків у школі.
     Форма тарифікаційного списку затверджена у Додатку № 1 до Інструкції № 102. До цього списку можуть бути включені як педагогічні працівники загальноосвітнього навчального закладу, для яких цей заклад є основним місцем роботи, так і працівники – сумісники, в тому числі методисти методичних кабінетів (центрів), які виконують викладацьку роботу поза межами основного робочого часу.
      Якщо педагогічна робота в школі виконується методистом поза основним робочим часом, її оплата провадиться за тарифікацією, в тому числі і впродовж канікул учнів. Але при цьому працівник має відпрацьовувати впродовж канікулярного періоду ту норму годин, яка встановлена йому при тарифікації.
      Розмір заробітної плати працівника, який посідає посаду методиста в методичному кабінеті, за виконання ним навчального навантаження за тарифікацією в загальноосвітньому навчальному закладі залежить від його тижневого обсягу, розміру ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації за місцем роботи за сумісництвом, та виконання інших видів педагогічної роботи (перевірка письмових робіт, завідування кабінетами, виконання обов’язків класного керівника тощо), з урахуванням надбавки за вислугу років, визначеної залежно від стажу педагогічної роботи, надбавки за престижність педагогічної праці та інших виплат.
      Методистам, які виконують педагогічну роботу в загальноосвітній школі в основний робочий час в обсязі до 240 годин на рік з погодинною оплатою, провадиться доплата за перевірку письмових робіт, виплата надбавки за вислугу років та за престижність педагогічної праці, виходячи із розміру годинної ставки та обсягу такої педагогічної роботи.
      Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» передбачено встановлення 1 вересня 2011 року надбавки в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. Тобто у постанові йдеться про виплату надбавки усім педагогічним працівникам, як зазначених у пункті 1 навчальних закладів, так і інших установ і закладів, що свідчить про невичерпний перелік навчальних закладів та установ освіти. Постановою № 373 також передбачено, що надбавка встановлюється на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником.
      До стажу педагогічної роботи зараховується як робота на посаді методиста, так і робота на посаді вчителя. Але при одночасному виконанні педагогічної роботи за цими двома посадами, до педагогічного стажу зараховуються періоди роботи за однією з посад.
 
Як провадиться оплата праці методистів, які виконують педагогічну роботу в загальноосвітньому навчальному закладі в межах основного робочого часу?
 
       Щодо методистів, які не мають можливості виконувати педагогічну роботу в загальноосвітній школі поза основним робочим часом, то їм може бути доручено її виконання в обсязі до 240 годин на рік з погодинною оплатою праці в основний робочий час за умови наявності нерозподілених годин навчального навантаження при тарифікації педагогічних працівників школи.
       Норма щодо погодинної оплати педагогічної роботи передбачена п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій». Цим пунктом установлено, що не вважається сумісництвом педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік.
       Тобто одним із критеріїв визначення роботи, яка не вважається сумісництвом є те, що педагогічна робота має бути з погодинною оплатою.
        При цьому керівником необхідно надати дозвіл на виконання методистом педагогічної роботи в основний робочий час поза місцем основної роботи, оскільки згідно з останнім абзацом п.12 Переліку робіт, які не є сумісництвом, виконання робіт, зазначених у пунктах 2 - 7, допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.
       Крім того погодинна оплата праці педагогічних працівників допускається також у випадках, передбачених п. 73 Інструкції № 102. Цим пунктом зокрема встановлено, що погодинна оплата педагогічних працівників в установах, зазначених у цьому розділі (установи освіти, в т. ч. педучилища (крім вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів), допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією.
       Розмір годинної ставки як у першому так і другому випадках визначається шляхом ділення ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації за посадою вчителя, на середньомісячну норму годин, визначену за цією посадою на відповідний рік.
       За ставками погодинної оплати праці, затвердженими у додатку 16 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ», провадиться оплата викладацької роботи висококваліфікованих спеціалістів, зокрема методистів, які запрошуються у загальноосвітні навчальні заклади для читання окремих лекцій, уроків. Розміри цих ставок погодинної оплати праці визначаються залежно від затверджених коефіцієнтів до розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки і включають оплату днів відпустки.
     Тому заробітна плата за час щорічної відпустки за педагогічну роботу, виконану методистом методичного кабінету у загальноосвітньому навчальному закладі, провадиться тільки у тому випадку, коли оплата такої педагогічної роботи здійснювалась за ставками, передбаченими у додатку 16 до наказу 557, в розмір яких вже включено оплату за відпустку як її компенсацію.
       У разі виконання методистом педагогічної роботи в школі впродовж основного робочого часу, оплата праці в канікулярний період учнів не провадиться, оскільки останнім абзацом п. 73 Інструкції № 102 установлено, що особи, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей час не отримують.
 
Управління соціально-економічного захисту
Переглядів: 389 | Додав: adminirp | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2017
Конструктор сайтів - uCoz