КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Ірпінська міська організація
Меню сайту

Block title
Block content

Форма входу


Календар
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 27.07.2017, 15:37

Головна » 2013 » Січень » 28 » Інформація про декларування громадянами майнового стану та доходів
16:37
Інформація про декларування громадянами майнового стану та доходів
УВАГА! З 1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року.
Нагадуємо, що декларування доходів пов'язане з виконанням платниками податку норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з яким громадяни зобов'язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи або мають право її подати для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб.
Які саме види отриманих доходів підлягають декларуванню?
Суттєвою відмінністю кампанії з декларування є обов'язок платників податку - фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищила сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)).
Крім цього, згідно з положеннями Кодексу громадянин зобов'язаний подати у 2013 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2012 року отримував :
• дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини) (п. 174.3 ст. 174 Кодексу);
• дохід у вигляді подарунку від фізичних осіб (або в результаті укладання договору дарування) (крім обдарованих (нерезидентів), які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення договору дарування та обдарованих (резидентів), які отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів дарування) (п. 174.6 ст. 174 Кодексу);
• дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп.170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу);
• дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання (пп.164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (крім сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю; відсотків, отриманих від боржника внаслідок прострочення виконання ним договірного зобов'язання; пені, що сплачується на користь платника податку за рахунок бюджету (цільового страхового фонду) внаслідок несвоєчасного повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або інших сум бюджетного відшкодування; суми втрат, заподіяних платнику податку актами, визнаними неконституційними, або незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, що відшкодовуються державою в порядку, встановленому законом; виплати з державного бюджету, пов'язані з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, у тому числі Європейського суду з прав людини, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України (пп.164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• дохід від операцій з продажу (обміну) нерухомого майна (особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно);
• дохід від операцій з продажу рухомого майна (за генеральною довіреністю; у разі ухвалення судом, третейським судом рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п. 173.8 ст. 173 Кодексу);
• іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).
Фізичні особи можуть отримувати доходи, які відповідно до норм розділу IV ПКУ не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні або виплаті, але не звільнені від оподаткування (пп. 168.1.3 п. 168 ст. 168 Кодексу). Платники податку також зобов'язані подати декларацію та задекларувати такі доходи:
• інвестиційний дохід (пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Кодексу);
• невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової благодійної допомоги (пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу);
• нецільова благодійна допомога понад встановлену норму (у 2012 році – 1500 грн.) (пп.170.7.3 п.170.7 ст. 170 Кодексу);
• не погашена частина податку з суми, наданої під звіт при припиненні трудової діяльності (пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу);
• додаткові блага від третьої особи (пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• сума боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності (якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення про анулювання боргу та включає суму анульованого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано пп. "д" 164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу);
• сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 536,50 грн.), крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II цього Кодексу, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу(пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• дохід, що становить позитивну різницю між сумою коштів, одержаною платником податку від фінансової установи після реалізації заставленого майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики), та сумою фактично сплачених платником податку зобов'язань за таким договором кредиту (позики), і сумою, що утримана фінансовою установою в рахунок компенсації своїх витрат/втрат (включаючи залишок непогашеної платником податку суми фінансового кредиту) згідно з таким договором (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);
• сума недоплати податку при припиненні трудової діяльності (пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 Кодексу);
- кошти або майно (нематеріальні активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком суду незалежно від призначеної ним міри покарання (пп.164.2.12 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
Також, за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (пп. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу).
Декларація заповнюється платником податку самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу).
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).
Працівники органів ДПС надають безкоштовно бланк декларації та додатки до неї, а також консультації щодо її заповнення. Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами МФ України від 03.02.12 № 84 та від 06.07.12 № 806).
Громадяни, які згідно з розділом ІV Кодексу зобов'язані подавати річну податкову декларацію, у 2013 році подають її до податкової інспекції за місцем реєстрації у термін до 1 травня.
Звертаємо увагу на те, що платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Державним службовцям у випадках отримання вище перелічених доходів, які підлягають декларуванню, необхідно до 1 травня подати податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані за 2012 рік до органу ДПС за місцем реєстрації.
Водночас державні службовці зобов'язані щороку подавати до 1 квітня за місцем служби ще одну декларацію – про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. Це передбачено Законом України від 07 квітня 2011 року № 3206 -VI "Про засади запобігання і протидії корупції". Якщо ж держслужбовець перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, тимчасово непрацездатний, перебуває за межами України або під вартою, то така декларація подається за звітний рік до 31 грудня.
Сума податкового зобов'язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2013 року. Сума податкових зобов'язань, донарахована органом ДПС, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Податковим кодексом.
Громадяни, які в друго¬му півріччі 2012 р. одержали спадщи¬ну чи подарунок, можуть у 2013 р. не подавати річну податкову деклара¬цію, якщо вони сплатили податок від¬повідно до п.174.3 ст.174 Кодексу під час нотаріального посвідчення дого¬вору дарування чи під час одержання свідоцтва про право на спадщину.
Державна податкова служба для зручності громадян впровадила на сайті http://sts.gov.ua/incomedecl сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнювати декларацію в електронному вигляді.
Для користування послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.
На єдиному веб-порталі податкової служби створено банер «Декларування майнового стану і доходів», ввійшовши на який можна отримати детальну корисну інформацію щодо декларування доходів громадян. Джерела інформації
1. Податковий кодекс України;
2. Офіційний сайт Міністерства доходів і зборів (http://sts.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2013);
3. Інші інтернет джерела.
 
Департамент бюджетної політики та соціального захисту ФПУ
Переглядів: 210 | Додав: adminirp | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2017
Конструктор сайтів - uCoz